Post Image

Kulturalny podcast na trudne czasy

„Kultura kojąca” to cykl podcastów, które powstały w efekcie rozmów prowadzonych w Centrum Kultury UŁ, podczas spotkań i planowania wydarzeń kulturalnych. Okazało się, że musimy zrewidować dotychczasowe pomysły, wiele z nich odłożyć na później, a pozostałe zaproponować w innej formie. Kultura bezpośredniego uczestnictwa zamieniła się w szybkim czasie w kulturę on-line. 

W pierwszym odcinku rozmowa dotyczy kultury równowagi, znaczenia kultury i sztuki w czasach pandemii, dobrych przykładów z Polski i ze świata, które powstały w czasach lockdownu i które są cenne dla nas odbiorców. To także dobre przykłady na to w jaki sposób sztuka potrafi przyjść do nas, w czasach, gdy my nie możemy wyjść do niej. Do wysłuchania drugiej części zapraszamy już za dwa tygodnie, gdzie porozmawiamy więcej o kreatywności i wspieraniu twórców i artystów.

Twórcom zależy na pozostaniu w dobrej relacji z odbiorcami, Uważamy, że kultura w trudnych chwilach może przynieść ukojenie i wytchnienie. Stąd tytuł cyklu. Do współpracy zaprosiliśmy twórców Innego Rytmu, autorów wielu interesujących podcastów o filozofii zmiany i samorozwoju (innyrytm.pl). Tworzą go przedstawiciele łódzkiej branży kreatywnej: Adam Lewartowski – kulturoznawca i badacz mediów, muzyk, współtwórca i basista łódzkiej grupy L.Stadt oraz Igor Jankowski – projektant, propagator kultury kulinarnej w Łodzi, dyrektor artystyczny studia Zostaw To Nam, które buduje wizerunki marek i identyfikacje wizualne dla firm. To ich głosy możemy usłyszeć w audycji. 

Beata Lisowska, kierownik Centrum Kultury Uniwersytetu Łódzkiego

Posłuchaj podcastu

Pierwszy odcinek można odsłuchać na naszym blogu projektu Inny Rytm lub na profilu Soundcloud Uniwersytetu Łódzkiego. Do wysłuchania drugiej części zapraszamy już za dwa tygodnie, gdzie porozmawiamy więcej o kreatywności i wspieraniu twórców i artystów.

Centrum Kultury Uniwersytetu Łódzkiego

CK UŁ to nowe miejsce kultury w Łodzi, które wyróżnia obecność w ramach Uniwersytetu, dlatego z jednej strony jest miejscem wydarzeń edukacyjnych i naukowych, z drugiej miejscem aktywności kulturalnej. CK stara się łączyć ideę Łodzi akademickiej z kulturą, jaką można zaoferować mieszkańcom miasta i dzielnicy. Miejsce kultury powstało w wyniku realizacji projektu „Przebudowa budynków dawnej wozowni i stróżówki w Zespole Willowym O. Zieglera przy ul. Skłodowskiej-Curie 11 na potrzeby Centrum Kultury Uniwersytetu Łódzkiego” dzięki wsparciu z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (Poddziałanie VI.1.2 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury).

Comments are closed.